- หน้าหลัก
- Products
- รถบรรทุกโฟล์คลิฟต์
- 176033 Jungheinrich EFG-540-S
176033
Jungheinrich EFG-540-S
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| ความจุ | 4,000 kg |
|---|---|
| ระบบส่งกำลัง | Battery |
| ปีที่สร้าง | 2017 |
| การค่ามิเตอร์ | 9,601 |
| เสารถยก | รถยกเคาน์เตอร์บาลานซ์แบบสามเสา |
| การยก | 530 cm |
| ความสูงที่ลดลง (cm) | 250 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| เหยียบ | คันเดียว |
| ไฟฟ้า V | 80 |
| ไฟฟ้า Ah | 930 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 21x8-9 |
| น้ำหนัก | 7,138 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |