- Utama
- Products
- Pallet stackers
- 176816 Toyota SWE-120
176816
Toyota SWE-120
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,200 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 3,306 |
| Mast | Duplex freelift |
| Lifting height | 415 cm |
| Closed height | 255 cm |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 225 |
| Total weight | 1,085 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 115 cm |