- Utama
- Products
- Pallet trucks
- 176788 BT LWE-160
176788
BT LWE-160
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,600 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2016 |
| Running hours | 7,411 |
| Battery volts | 24 |
| Total weight | 555 kg |
| Fork width | 54 cm |
| Fork length | 120 cm |