- Utama
- Products
- Pallet trucks
- 176784 BT LPE-200
176784
BT LPE-200
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2,000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2015 |
| Running hours | 4,154 |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 400 |
| Total weight | 865 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 115 cm |