- Utama
- Products
- Forklift attachments
- 6299 Durwen PBK 80
6299
Durwen PBK 80
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Type | bale clamp |
|---|---|
| Capacity | 5,000 kg |
| FEM Class | FEM4 |
| Year of manufacture | 2021 |
| Frame width | 2,200 mm |
| Arms height | 480 mm |
| Arms length | 1,700 mm |
| Weight | 2,265 kg |