176396
Toyota 8-FBMT-25
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2,500 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 397 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 600 cm |
| Closed height | 280 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 225x75-10 |
| Tyre size rear | 18x7-8 |
| Total weight | 5,518 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, new front tyres, new rear tyres, new forks |
| Attachment types | Sideshift |