- Utama
- Products
- Order pickers
- 176354 Toyota OME-100-H
176354
Toyota OME-100-H
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 2,517 |
| Mast | Triplex wideview |
| Lifting height | 950 cm |
| Platform height | 820 cm |
| Closed height | 430 cm |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 448 |
| Battery year of manufacture | 2017 |
| Total weight | 4,290 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 80 cm |
| Details | Lithium-ion battery, powersteering |