- Utama
- Products
- Forklift attachments
- 6280 Cascade PFG480-8004 4964149 PFG480A2000
6280
Cascade PFG480-8004 4964149 PFG480A2000
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Type | forkpositioner |
|---|---|
| Capacity | 8,000 kg |
| FEM Class | FEM4 |
| Year of manufacture | 2016 |
| Frame width | 2,000 mm |
| Opening range max | 1,885 mm |
| Opening range min | 570 mm |
| Rotation | 360 |
| Forks | 1610x200x60 |
| Sideshift | Yes |
| Weight | 1,838 kg |