- Utama
- Products
- Pallet trucks
- 176249 Toyota LPE-220
176249
Toyota LPE-220
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2,200 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2021 |
| Running hours | 5,105 |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 500 |
| Total weight | 1,109 kg |
| Fork width | 55 cm |
| Fork length | 235 cm |
| Details | powersteering |