- Utama
- Products
- Reach trucks
- 176226 Toyota RRE-160-HE
176226
Toyota RRE-160-HE
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,600 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2020 |
| Running hours | 5,092 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 490 cm |
| Closed height | 220 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 300 |
| Battery year of manufacture | 2020 |
| Total weight | 3,597 kg |
| Details | Lithium-ion battery |
| Attachment types | Sideshift |