- Utama
- Products
- Pallet trucks
- 176178 Toyota LPE-250
176178
Toyota LPE-250
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2,500 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2020 |
| Running hours | 8,400 |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 300 |
| Battery year of manufacture | 2020 |
| Total weight | 1,012 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 235 cm |
| Details | Lithium-ion battery, powersteering |