- Utama
- Products
- Order pickers
- 175961 BT OME-100-H
175961
BT OME-100-H
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2016 |
| Running hours | 5,263 |
| Mast | Triplex wideview |
| Lifting height | 885 cm |
| Platform height | 820 cm |
| Closed height | 385 cm |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 625 |
| Total weight | 4,150 kg |
| Details | powersteering |