- Utama
- Products
- Pallet stackers
- 175841 Toyota SPE-120-L
175841
Toyota SPE-120-L
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,200 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2021 |
| Running hours | 1,832 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 370 cm |
| Closed height | 190 cm |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 300 |
| Battery year of manufacture | 2021 |
| Total weight | 1,310 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 115 cm |
| Details | Initial lift, powersteering |