- Utama
- Products
- Order pickers
- 175815 Toyota OME-100-H
175815
Toyota OME-100-H
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2019 |
| Running hours | 710 |
| Mast | Triplex wideview |
| Lifting height | 1,015 cm |
| Platform height | 950 cm |
| Closed height | 435 cm |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 420 |
| Battery year of manufacture | 2019 |
| Total weight | 4,150 kg |
| Details | Lithium-ion battery, powersteering |