175746
Toyota 8-FBMKT-25
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2,500 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2020 |
| Running hours | 2,528 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 650 cm |
| Closed height | 285 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 500 |
| Battery year of manufacture | 2020 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 225x75-10 |
| Tyre size rear | 180x70-8 |
| Total weight | 5,404 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | new forks, cabin, heating, 4 hydraulic functions |