175717
Toyota 02-8-FDJF-35
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 3,500 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2016 |
| Running hours | 3,865 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 430 cm |
| Closed height | 220 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Total weight | 5,970 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |