175705
Hyundai 18-BT-7
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1,800 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Running hours | 2,929 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 700 cm |
| Closed height | 300 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 15x4.5-8 |
| Total weight | 3,373 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, new front tyres |
| Attachment types | Sideshift |