175701
Mitsubishi FD-35-NT
This product has been sold
Specifications
| Capacity | 3,500 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2016 |
| Running hours | 9,013 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 550 cm |
| Closed height | 246 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 6.50x10 |
| Total weight | 5,430 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |