175630
Toyota 02-8-FDF-25
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2,500 kg |
|---|---|
| Engine | Diesel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2016 |
| Running hours | 6,068 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 330 cm |
| Closed height | 212 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Monotrol |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 7.00-12 |
| Tyre size rear | 6.00-9 |
| Total weight | 3,750 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |