- Utama
- Products
- Reach trucks
- 175505 Toyota RRE-200-HE
175505
Toyota RRE-200-HE
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2,000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 3,262 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 1,050 cm |
| Closed height | 420 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Total weight | 5,190 kg |
| Attachment types | Sideshift |