- ГоловнаEdit context
- Продукти
- Навантажувачі
- 176475 Jungheinrich EFG-220
176475
Jungheinrich EFG-220
Унікальні властивості
- Low hours
Зацікавлені?
Зв'яжіться з одним із наших регіональних менеджерівТехнічні характеристики
| Capacity | 2 000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2020 |
| Running hours | 816 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 480 cm |
| Closed height | 215 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 750 |
| Battery year of manufacture | 2020 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 200/50-10 |
| Tyre size rear | 140/55-9 |
| Total weight | 3 662 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |