- หน้าหลัก
- Products
- รถบรรทุกโฟล์คลิฟต์
- 177043 Doosan D-90-S-5
177043
Doosan D-90-S-5
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| ความจุ | 9,000 kg |
|---|---|
| ระบบส่งกำลัง | Diesel |
| เครื่องยนต์ | Automatic |
| ปีที่สร้าง | 2014 |
| การค่ามิเตอร์ | 7,025 |
| เสารถยก | สองเสาแบบมองกว้าง |
| การยก | 410 cm |
| ความสูงที่ลดลง (cm) | 340 cm |
| Control type | Handles |
| เหยียบ | คันเดียว |
| Tyre type front | Double Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 9.00-20 |
| Tyre size rear | 9.00-20 |
| น้ำหนัก | 12,712 kg |
| Fork length | 240 cm |
| Details | cabin, heating, airconditionning, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner, Weighing system |