- หน้าหลัก
- Products
- รถบรรทุกโฟล์คลิฟต์
- 176503 Hyster H-1.6-FT
176503
Hyster H-1.6-FT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| ความจุ | 1,600 kg |
|---|---|
| ระบบส่งกำลัง | Diesel |
| เครื่องยนต์ | Automatic |
| ปีที่สร้าง | 2017 |
| การค่ามิเตอร์ | 4,275 |
| เสารถยก | รถยกเคาน์เตอร์บาลานซ์แบบสามเสา |
| การยก | 441 cm |
| ความสูงที่ลดลง (cm) | 205 cm |
| Control type | Handles |
| เหยียบ | คันเดียว |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 6.50-10 |
| Tyre size rear | 5.00-8 |
| น้ำหนัก | 3,120 kg |
| Details | Explosion proof, 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |