- หน้าหลัก
- Products
- รถบรรทุกโฟล์คลิฟต์
- 176348 Kalmar ECG-80-6
176348
Kalmar ECG-80-6
This product has been sold
Specifications
| ความจุ | 8,000 kg |
|---|---|
| ระบบส่งกำลัง | Battery |
| ปีที่สร้าง | 2021 |
| การค่ามิเตอร์ | 8,483 |
| เสารถยก | สองเสาแบบมองกว้าง |
| การยก | 450 cm |
| ความสูงที่ลดลง (cm) | 345 cm |
| ไฟฟ้า V | 80 |
| ไฟฟ้า Ah | 1,550 |
| Battery year of manufacture | 2021 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 8.25-15 |
| Tyre size rear | 8.25-15 |
| น้ำหนัก | 12,750 kg |
| Fork length | 220 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |