- หน้าหลัก
- Products
- รถบรรทุกโฟล์คลิฟต์
- 175891 Kalmar ECF-55-6
175891
Kalmar ECF-55-6
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| ความจุ | 5,500 kg |
|---|---|
| ระบบส่งกำลัง | Battery |
| ปีที่สร้าง | 2010 |
| การค่ามิเตอร์ | 4,466 |
| เสารถยก | รถยกเคาน์เตอร์บาลานซ์แบบสองเสา |
| การยก | 325 cm |
| ความสูงที่ลดลง (cm) | 258 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| เหยียบ | คันเดียว |
| ไฟฟ้า V | 80 |
| ไฟฟ้า Ah | 1,085 |
| Battery year of manufacture | 2017 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 335/65-15 |
| Tyre size rear | 28x9-15 |
| น้ำหนัก | 9,068 kg |
| Fork length | 210 cm |
| Details | heating, cabin, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |