- หน้าหลัก
- Products
- รถบรรทุกโฟล์คลิฟต์
- 175854 Mitsubishi FG-20-NT
175854
Mitsubishi FG-20-NT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| ความจุ | 2,000 kg |
|---|---|
| ระบบส่งกำลัง | LP Fuel |
| เครื่องยนต์ | Automatic |
| ปีที่สร้าง | 2014 |
| การค่ามิเตอร์ | 1,091 |
| เสารถยก | รถยกเคาน์เตอร์บาลานซ์แบบสองเสา |
| การยก | 330 cm |
| ความสูงที่ลดลง (cm) | 210 cm |
| Control type | Handles |
| เหยียบ | คันเดียว |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 6.50x10 |
| Tyre size rear | 5.00x8 |
| น้ำหนัก | 3,120 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, new seat, new forks |
| Attachment types | Sideshift |