- หน้าหลัก
- Products
- รถบรรทุกโฟล์คลิฟต์
- 175705 Hyundai 18-BT-7
175705
Hyundai 18-BT-7
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| ความจุ | 1,800 kg |
|---|---|
| ระบบส่งกำลัง | Battery |
| การค่ามิเตอร์ | 2,929 |
| เสารถยก | รถยกเคาน์เตอร์บาลานซ์แบบสามเสา |
| การยก | 700 cm |
| ความสูงที่ลดลง (cm) | 300 cm |
| Control type | Handles |
| เหยียบ | คันเดียว |
| ไฟฟ้า V | 48 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 18x7-8 |
| Tyre size rear | 15x4.5-8 |
| น้ำหนัก | 3,373 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, new front tyres |
| Attachment types | Sideshift |