177043
Doosan D-90-S-5
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 9.000 kg |
|---|---|
| Mesin | Disel |
| Transmisi | Automatic |
| Tahun pembuatan | 2014 |
| Nilai Pengukur | 7.025 |
| Tiang | Duplex wideview |
| Tinggi pengangkatan | 410 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 340 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Double Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 9.00-20 |
| Tyre size rear | 9.00-20 |
| Berat | 12.712 kg |
| Fork length | 240 cm |
| Details | cabin, heating, airconditionning, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner, Weighing system |