176730
Linde H-16-T-01 (391)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 1.600 kg |
|---|---|
| Mesin | LP Fuel |
| Transmisi | Hydrostatic |
| Tahun pembuatan | 2018 |
| Nilai Pengukur | 14.319 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 477 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 215 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 180x70-8 |
| Tyre size rear | 180x70-8 |
| Berat | 3.020 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |