- Beranda
- Products
- Pallet stackers
- 176652 Jungheinrich ESC-214-Z
176652
Jungheinrich ESC-214-Z
Unique properties
- Low hours
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 1.400 kg |
|---|---|
| Mesin | Baterai |
| Tahun pembuatan | 2019 |
| Nilai Pengukur | 324 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 535 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 232 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 375 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Berat | 1.738 kg |
| Fork width | 57 cm |
| Fork length | 115 cm |
| Details | Initial lift, powersteering |