176348
Kalmar ECG-80-6
This product has been sold
Specifications
| Kapasitas | 8.000 kg |
|---|---|
| Mesin | Baterai |
| Tahun pembuatan | 2021 |
| Nilai Pengukur | 8.483 |
| Tiang | Duplex wideview |
| Tinggi pengangkatan | 450 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 345 cm |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 1.550 |
| Battery year of manufacture | 2021 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 8.25-15 |
| Tyre size rear | 8.25-15 |
| Berat | 12.750 kg |
| Fork length | 220 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |