176341
Toyota 52-8-FDF-30
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 3.000 kg |
|---|---|
| Mesin | Disel |
| Transmisi | Automatic |
| Tahun pembuatan | 2011 |
| Nilai Pengukur | 8.298 |
| Tiang | Duplex wideview |
| Tinggi pengangkatan | 400 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 272 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 28x9-15 |
| Tyre size rear | 6.50-10 |
| Berat | 4.700 kg |
| Fork length | 120 cm |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |