176161
Toyota 8-FBE-20-T
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 2.000 kg |
|---|---|
| Mesin | Baterai |
| Tahun pembuatan | 2018 |
| Nilai Pengukur | 21.423 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 500 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 226 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Monotrol |
| Battery volts | 48 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Tyre size front | 200/50-10 |
| Tyre size rear | 140/55-9 |
| Berat | 3.459 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |