176159
Toyota 8-FBE-20-T
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 2.000 kg |
|---|---|
| Mesin | Baterai |
| Tahun pembuatan | 2018 |
| Nilai Pengukur | 16.969 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 500 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 226 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Monotrol |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 690 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Tyre type front | SE Non Marking |
| Tyre type rear | SE Non Marking |
| Berat | 3.605 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |