176156
Toyota 8-FBM-16-T
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 1.600 kg |
|---|---|
| Mesin | Baterai |
| Tahun pembuatan | 2019 |
| Nilai Pengukur | 10.861 |
| Tiang | Duplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 330 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 212 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 750 |
| Battery year of manufacture | 2021 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 180/70-8 |
| Tyre size rear | 150/70-8 |
| Berat | 3.208 kg |
| Details | new front tyres, new rear tyres, 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |