176033
Jungheinrich EFG-540-S
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 4.000 kg |
|---|---|
| Mesin | Baterai |
| Tahun pembuatan | 2017 |
| Nilai Pengukur | 9.601 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 530 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 250 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 930 |
| Battery year of manufacture | 2018 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 250-15 |
| Tyre size rear | 21x8-9 |
| Berat | 7.138 kg |
| Details | cabin, heating, 4 hydraulic functions |