175989
Toyota 8-FG-80-N
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 8.000 kg |
|---|---|
| Mesin | LP Fuel |
| Transmisi | Automatic |
| Tahun pembuatan | 2019 |
| Nilai Pengukur | 13.784 |
| Tiang | Duplex wideview |
| Tinggi pengangkatan | 330 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 268 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 8.25-15 |
| Tyre size rear | 8.25-15 |
| Berat | 10.390 kg |
| Fork length | 200 cm |
| Details | 4 hydraulic functions, new rear tyres |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |