175891
Kalmar ECF-55-6
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 5.500 kg |
|---|---|
| Mesin | Baterai |
| Tahun pembuatan | 2010 |
| Nilai Pengukur | 4.466 |
| Tiang | Duplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 325 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 258 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 80 |
| Battery ampere hour | 1.085 |
| Battery year of manufacture | 2017 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 335/65-15 |
| Tyre size rear | 28x9-15 |
| Berat | 9.068 kg |
| Fork length | 210 cm |
| Details | heating, cabin, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |