175854
Mitsubishi FG-20-NT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 2.000 kg |
|---|---|
| Mesin | LP Fuel |
| Transmisi | Automatic |
| Tahun pembuatan | 2014 |
| Nilai Pengukur | 1.091 |
| Tiang | Duplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 330 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 210 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 6.50x10 |
| Tyre size rear | 5.00x8 |
| Berat | 3.120 kg |
| Details | 3 hydraulic functions, new seat, new forks |
| Attachment types | Sideshift |