- Beranda
- Products
- Reach trucks
- 175845 Toyota RRE-160-M
175845
Toyota RRE-160-M
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 1.600 kg |
|---|---|
| Mesin | Baterai |
| Tahun pembuatan | 2015 |
| Nilai Pengukur | 3.346 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 630 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 272 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 465 |
| Battery year of manufacture | 2015 |
| Berat | 3.005 kg |
| Details | new forks, 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |