175830
Jungheinrich DFG-15-AE
This product has been sold
Basic product – Offered in original as-is conditions, without cleaning or optical enhancements.
Specifications
| Kapasitas | 1.500 kg |
|---|---|
| Mesin | Disel |
| Transmisi | Automatic |
| Tahun pembuatan | 1992 |
| Nilai Pengukur | 8.232 |
| Tiang | Duplex wideview |
| Tinggi pengangkatan | 370 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 245 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 6.50-10 |
| Tyre size rear | 5.00-8 |
| Berat | 2.940 kg |
| Details | 3 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |