175737
Toyota 8-FBE-20-T
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 2.000 kg |
|---|---|
| Mesin | Baterai |
| Tahun pembuatan | 2019 |
| Nilai Pengukur | 3.615 |
| Tiang | Duplex wideview |
| Tinggi pengangkatan | 330 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 212 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Battery volts | 48 |
| Battery ampere hour | 750 |
| Battery year of manufacture | 2019 |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 200/50-10 |
| Tyre size rear | 140/55-9 |
| Berat | 3.752 kg |
| Fork length | 200 cm |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift, Fork Positioner |