175449
Manitou MC-18-2
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 1.800 kg |
|---|---|
| Mesin | Disel |
| Transmisi | Hydrostatic |
| Tahun pembuatan | 2021 |
| Nilai Pengukur | 3.920 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 370 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 199 cm |
| Control type | Standard joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Pneumatic |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 12.5/80-18 |
| Tyre size rear | 7.00-12 |
| Berat | 3.570 kg |