175205
Linde H-120-D (359)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 12.000 kg |
|---|---|
| Mesin | Disel |
| Transmisi | Hydrostatic |
| Tahun pembuatan | 2010 |
| Nilai Pengukur | 6.548 |
| Tiang | Duplex wideview |
| Tinggi pengangkatan | 550 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 410 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Dual pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | Pneumatic |
| Tyre size front | 12.00x20 |
| Tyre size rear | 10.00x20 |
| Berat | 18.140 kg |
| Fork length | 200 cm |
| Details | hourmeter confirmed, cabin, heating, 4 hydraulic functions, new forks |