175141
Hyster S-5.5-FT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 5.500 kg |
|---|---|
| Mesin | LP Fuel |
| Transmisi | Automatic |
| Tahun pembuatan | 2017 |
| Nilai Pengukur | 12.503 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 620 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 293 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Cushion |
| Tyre type rear | Cushion |
| Berat | 8.160 kg |
| Fork length | 150 cm |
| Details | 4 hydraulic functions, new forks |