175037
Linde H-40-D-01 (394)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 4.000 kg |
|---|---|
| Mesin | Disel |
| Transmisi | Hydrostatic |
| Tahun pembuatan | 2012 |
| Nilai Pengukur | 8.756 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 407 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 220 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 355x45-15 |
| Tyre size rear | 250x70-15 |
| Berat | 5.995 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, con, new forks |