174376
Mitsubishi FGC-55-KSTC-5
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Kapasitas | 5.500 kg |
|---|---|
| Mesin | LP Fuel |
| Transmisi | Automatic |
| Tahun pembuatan | 2015 |
| Nilai Pengukur | 11.197 |
| Tiang | Triplex freelift |
| Tinggi pengangkatan | 810 cm |
| Tinggi yang direndahkan (cm) | 410 cm |
| Control type | Handles |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | Cushion |
| Tyre type rear | Cushion |
| Tyre size front | 22x12-16 |
| Tyre size rear | 18x8-12.1 |
| Berat | 9.300 kg |
| Details | 4 hydraulic functions, new seat, new forks |