- Início
- Products
- Pallet stackers
- 176985 Jungheinrich EJC-10
176985
Jungheinrich EJC-10
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 1.000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2003 |
| Running hours | 96 |
| Mast | Duplex wideview |
| Lifting height | 320 cm |
| Closed height | 205 cm |
| Battery volts | 24 |
| Total weight | 978 kg |
| Fork width | 56 cm |
| Fork length | 115 cm |