- Início
- Products
- Pallet trucks
- 176746 Linde T-20 (1152)
176746
Linde T-20 (1152)
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2.000 kg |
|---|---|
| Engine | Battery |
| Year of manufacture | 2014 |
| Running hours | 784 |
| Battery volts | 24 |
| Battery ampere hour | 250 |
| Battery year of manufacture | 2013 |
| Total weight | 545 kg |
| Fork width | 56 cm |
| Fork length | 160 cm |