176540
Mitsubishi FG-20-NT
Interested?
Get in touch with one of our Area managersSpecifications
| Capacity | 2.000 kg |
|---|---|
| Engine | LP Fuel |
| Transmission | Automatic |
| Year of manufacture | 2018 |
| Running hours | 7.374 |
| Mast | Triplex freelift |
| Lifting height | 430 cm |
| Closed height | 210 cm |
| Control type | Fingertip joystick |
| Pedal | Single pedal |
| Tyre type front | SE |
| Tyre type rear | SE |
| Tyre size front | 6.50-10 |
| Tyre size rear | 5.00-8 |
| Total weight | 3.620 kg |
| Details | 4 hydraulic functions |
| Attachment types | Sideshift |